23.4.2019

Děti dorazily v pořádku na místo, mají se fajn, pozdravují do Prahy.

Zdravotník
11.4.2019

Akutně hledáme zdravotníka na poslední turnus školy v přírodě od 23.4.2019. Kontakt: 777682224

Krácené vyučování - volby
8.4.2019

Z důvodu druhého kola voleb bude v pátek 12. 4. 2019 zkráceno vyučování. Přesné informace o konci vyučování  v žákovských knížkách. Školní družina funguje bez omezení. Školní jídelna bude vydávat obědy po skončení vyučování.

Škola v přirodě
7.4.2019

Děti právě odjíždějí. Přijezd do Prahy kolem 12h.

5.4.2019

Děti ze školy v přírodě pozdravují. Dnes jsou na výletě v ZOO Plzeň.

Změna v jídelníčku
2.4.2019

Ve dnech 8. 4. až 12. 4. 2019 je z provozních a technických důvodů zrušen oběd č. 2. Oběd č. 1 je automaticky přihlášen.
Důvod: ZŠ Vybíralova musí zajišťovat přes 400 obědů zároveň pro ZŠ Generála Janouška.

Změna konců vyučování
2.4.2019

V pátek 5. 4. , v pondělí 8. 4. a v úterý 9. 4. 2019 bude krácené vyučování (volby, zápis do 1. tříd). Obědy budou vydávány dle konců vyučování, školní družina funguje bez omezení.

Bližší info o koncích vyučování v žákovských knížkách.

Provoz ŠD v době ředitelského volna
1.4.2019

Provoz školní družiny v době ředitelského volna bude zajištěn 7:00 - 14:00h. Upozorňujeme, že škola nemůže zajistit stravování, dejte prosím dětem dostačující svačinu a pití.

ŠvP
1.4.2019

Děti dorazily do Žihle v pořádku, je krásné počasí, všichni moc pozdravují do Prahy.

29.3.2019

ŠvP 1. A, 1. C, 1. D a 5. B

Odjezd v pondělí 1. dubna 2019 kolem 8:30h od Plechárny. Příjezd bude upřesněn (7. 4. 2019 kolem 12:00 h)

Žáci, kteří nejedou na školu v přírodě, přijdou v pondělí do školy. Výuka pro všechny bude probíhat ve třídě 1. D (pavilon A). Konce vyučování vždy v 11:40h

Rozvrh:

Čj M Tv Pr
M Čj relax Aj
Čj M relax Hv
M Tv Čj
Čj M relax Vv
Rychlé kontakty

Základní škola,
Praha 9 - Černý Most
Vybíralova 964/8

e-mail: info@zsvybiralova.cz
ID datové schránky: ykp6xzn

Sekretariát školy
Milena Kabeláčová
tel.: 281 090 571, 281 911 335
e-mail: sekretariat@zsvybiralova.cz

Ředitel školy

mobilní telefon: 724 957 016
pevná linka: 281 090 572
e-mail: reditel@zsvybiralova.cz

Všechny kontakty na jedné stránce

Počítadlo

Nahrávám data...

VŠEOBECNÉ INFORMACE O PŘÍPRAVNÉ TŘÍDĚ

Přípravná třída je určena dětem s odkladem školní docházky. Děti jsou přijímány na žádost zákonného zástupce, na doporučení pedagogicko psychologické poradny a po vydání rozhodnutí ředitele školy.

Ve školním roce 2018/2019 budeme otevírat jednu přípravnou třídu s kapacitou maximálně 15 dětí.

Hlavním cílem přípravné třídy je duševní a tělesný rozvoj dětí, rozvoj komunikačních dovedností, sociálních vztahů, předcházení specifickým poruchám učení a příprava na bezproblémový vstup do prvního ročníku základní školy.

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM pro přípravnou třídu vychází z rámcově vzdělávacího programu jako doporučeného vzdělávacího programu MŠMT.

Přípravná třída spolupracuje s pedagogicko psychologickou poradnou formou návštěv pracovnic PPP ve třídě a formou odborných přednášek pro učitelky přípravných tříd na pracovišti poradny.

Ve vzdělávání dětí je kladen důraz na rozvíjení smyslového vnímání, prevenci vadné výslovnosti, grafomotorická cvičení a předcházení specifickým poruchám učení. Zvláštní důraz je kladen na individuální práci s dítětem nebo práci v menších skupinkách. Většina činností probíhá hravou formou.

Denně je ve třídě zařazována preventivní logopedická péče. Prevence poruch a vad výslovnosti je na místě pokud nejsou ještě zafixovány vadné mluvní stereotypy. Rodiče budou včas upozorněni na případnou nutnost docházky k logopedovi.

Nástup do školy znamená pro dítě s výraznější vadou výslovnosti větší zátěž než pro ostatní. Vada výslovnosti se samozřejmě promítá do výuky čtení a psaní. Dítě čte špatně. Píše tak, jak vyslovuje. Tyto potíže mohou vést ke vzniku specifických poruch učení (dyslexie, dysortografie - poruchy čtení a pravopisu).

Prevence specifických poruch učení je prováděna pomocí speciálních metod, her, cvičení a speciálních didaktických pomůcek.

Naše zkušenosti, ohlasy rodičů a učitelek prvních ročníků potvrzují, že se úsilí během nultého ročníku vyplácí. Pozitivní je také zkušenost, že děti, které mají potíže např při soustředěné pozornosti nebo s hyperaktivitou, se během prvních měsíců znatelně zklidní. Výhodou pro tuto specifickou práci je snížený počet dětí ve třídě a možnost prolínání bloků s učením s bloky relaxačními. Každé dítě zjistí, že učení může být příjemné a zábavné, na školu se aklimatizuje a získá k ní svůj vztah. Děti nejsou klasifikovány, hodnocení je slovní. Na konci roku se mohou těšit na slavnostní předání Pochvalného listu.

Vzdělávání je přizpůsobena také učebna, která je rozdělena na pracovní a relaxační část. Učebny přípravných tříd jsou umístěny v klidné zóně pavilonu A v blízkosti šaten, školní jídelny, družiny i tělocvičen. S našimi učebnami sousedí pouze třídy prvních ročníků.

Dění ve třídě se snažíme co nejvíce přiblížit rodičům na třídních schůzkách a individuálních konzultacích. Spolupráce s rodinou je pro nás velmi důležitá.

Třída je v provozu denně od 7.40 do 11.40 hodin. Rodiče mají možnost využít pro své dítě ranní i odpolední školní družinu.