Uvolňování žáků

Uvolňování žáků 1. i 2. stupně ze školy v době výuky a o přestávkách

1. Pokud žák opouští školu z důvodu nevolnosti, úrazu .... (pouze s doprovodem)

- vyučující se telefonicky spojí se zákonným zástupcem a domluví přibližný odchod žáka
- vyučující vydá žákovi potvrzenou propustku (žák může odcházet i v době výuky)
- na určený čas vyučující pošle žáka na vrátnici C, kde žák počká na doprovod

2. Pokud žák odchází ze školy na žádost rodičů (např. návštěva ortodoncie, zubaře, preventivní lékařské prohlídky, očkování, rodinné důvody ...)

- žáci odchází ze školy vždy pouze s doprovodem zákonného zástupce nebo sourozence staršího 18 let
- žáci 7. - 9. ročníků (starší 15 let) odchází sami na základě písemné žádosti zákonných zástupců
- žák odchází pouze o přestávkách s řádně potvrzenou propustkou od třídního učitele
- jelikož má třídní učitel od rodičů předem potvrzený odchod, není třeba čekat na vyhlášení školním rozhlasem a žák čeká na doprovod na vrátnici C (v případě, že žák dovršil 15 let, může odejít sám)

- žáci 1. - 4. tříd, kteří budou odcházet ze školy po 4. vyučovací hodině (po 11.40 hod.), čekají na vrátnici A

V KAŽDÉM PŘÍPADĚ JE POVINNOST ŽÁKA ODEVZDAT PROPUSTKU NA VRÁTNICI.