Vloženo: 16.2.2019 | Autor: Neznámý| Zobrazeno: 1422x | Zatím neupraveno
třída IV. A/ školní rok 2019 - 2020/ třídní učitelka Hana Kauzálová

7. 10. 2019

Č - dokončení slohové práce + předpony vy,vý U s. 24/1 + 25/2 + doplňovací cvičení IT (sešit Diktáty)

M - práce na tabuli/počítání se závorkami + zaokrouhlování na desítky a na stovky/list

Č/L - Uprchlík na ptačím stromě

- práce s barevnými papíry/variace s barvami a tvary

DÚ - M U s. 18/1

čistý igelitový sáček

23. 10. divadlo Gong/(NE)BEZPEČNÁ  (KO)MÉDIA, CENA 100,- Kč. Sraz ve třídě v 8:00, návrat kolem 12. hodiny. S sebou: kartu na MHD, svačinu, čip, malé kapesné.

HRA NA TENTO TÝDEN 4

Jakou máš představivost?

Z krychle na obrázku uprostřed (viz Bakalář) chybí malý kousek. Poznáš, ze které ze čtyř možností rozložených kostek, půjde složit ta pravá?

4. 10. 2019

Č - práce na PC/seznámení a vyhledávání na webových stránkách třídy + diktáty VS

M - minutovka 2/násobilka + U s. 17/1 (2.  sloupec do MŠ)počítání se závorkami + SÚ 16/2, 3 + 15/11

VL - U s. 9 + České pexeso + zápis + kontrolní cvičení

KRAJE ČR

Hlavní město Praha – nejmenší rozloha, nejvyšší počet obyvatel

-Karlova univerzita, Národní divadlo, Pražský

hrad,….

Středočeský kraj – Praha

-Karlštejn, Český ráj, Škoda Mladá Boleslav, Kutná

Hora, …

VV - desky na výkresy/kresba

DÚ - X

Ahoj děti,

vítám vás na stránkách třídy IV. A. Seznamte se s jejich uspořádáním a naučte se je číst!

Každý den začíná oranžovou barvou, kterou je označený den v týdnu. Pod datem se objeví tučná modrá písmena, které označují předmět (např. Č=český jazyk, Č/L=český jazyk/literatura, M=matematika, PŘ=přírodověda,….).

Vedle značky předmětu je popsáno, co se v daný den a v danou hodinu ve škole probíralo. Pozor!

Vše, co je napsáno červenou barvou jsou cvičení, která jsme psali do sešitu.

V předmětech přírodověda a vlastivěda najdete části, které jsou oddělené čarami. Mezi těmito čarami je vložený zápis, který si můžete (v případě, že chybíte ve škole) zapsat do sešitů.

Poslední řádek každého dne patří jasně zelené barvě a znamená, že se jedná o domácí úkol.

A pro žáky, kteří rádi řeší záhady, je připravena HRA NA TENTO TÝDEN – barva jasně růžová.

Doufám, že vám tyto stránky budou pomáhat.

3. 10. 2019

Č - procvičování předložka X předpona U s. 23/1b, c + 24/2 + tabulky

- prezentace taekwoon - Do/tělocvična

Č/L - čítanka s. 19 - 21/řčení (význam)

DÚ - Č  U s. 24/4

2. 10. 2019

Č - předpona X předložka (od, nad, pod, před, bez, roz, vz) U s. 22/1, 2 + 23/1 a (do ČJŠ)

M - násobilka U s. 14/1, 2, 3, 4 + 16/1 + 13/8 (do MŠ)

HV - opakování not (Cdur) + nová píseň "Hdyž jsem jsem šel..." (s. 11)

Vl - opakování U s. 5 - 8 + práce na interaktivní tabuli

DÚ - M/U s. 15/8 (zápis, výpočet, odpověď)

1. 10. 2019

Č/SL - U s. 21/1 + tabulky s. 21. 22 + vytvoření osnovy vyprávění "Divadlo"

M/G - U s. 110/4 + 11/1

- U s. 8, 9 + zápis

ŽIVOTNÍ PODMÍNKY jsou na různých místech Země různé. Rostliny a živočichové jsou těmto podmínkám přizpůsobeny.

PROSTŘEDÍ – SUCHÉ A TEPLÉ

VLHKÉ A TEPLÉ

CHLADNÉ

MÍRNÉ

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Č/L - čítanka s. 16 - 19  + práce s čítankou (orientace v textu)

DÚ - Č U s. 22/1 - 1. a 2. sloupeček

30. 9. 2019

Č + M+ TV - divadelní představení "Silly bear"/Kulturní dům Kyje

Č/L - O. Sekora/Uprchlík na ptačím stromě

- práce s modelovací hmotou "KACHEL"

DÚ - X

HRA NA TENTO TÝDEN 3

Znáš česká přísloví?

K-J  Ž-L-Z-, D-K-D  J-  ŽH-V-.

J-BLK-  N-P-D-  D-L-K-  -D  STR-M-.

Nebo jinak?

Jedna horní končetina provádí očistu druhé horní končetiny.

27. 9. 2019

Č - práce s interaktivní tabulí/stavba slova + tvorba slov a vyhledávání předpon a přípon

M - docvičení pamětného odčítání/ práce na PC/program Malování /geometrické tvary

VL - "KRAJE ČR" - Hlavní město Praha + Středočeský kraj - rozhovor, TV vysílání + práce s mapou

VV - "LINIE" - roztrhaná látka, příprava podložky na PČ (čtvrtka + modelína)

DÚ - PŘIPOMÍNÁM - V PONDĚLÍ 30. 9. DIVADLO - SRAZ U ŠKOLY V 7:30 + S SEBOU UČENÍ NA AJ + PENÁL + ČIP NA OBĚD + SVAČINU + KARTU MHD!

• Ú - VL: každý žák vypracuje 1 referát za pololetí (do 30. 1. 2020), 5 - 10 vět + obrázek  na téma - hrad nebo zámek nebo divy přírody ČR, které navštívil (U s. 40 - 45 nebo podle vlastního výběru). Téma nejdříve oznámí p. učitelce a teprve po schválení vypracuje.