Přípravná třída

Vloženo: 31.8.2019 | Autor: Administrátor| Zobrazeno: 4433x | Zatím neupraveno
Přípravná třída SOVIČKY / třídní učitelka: Mgr. Alena Kladivová, DiS. /

Vážení rodiče,

vítám vás na nových stránkách Přípravné třídy - Sovičky. Naleznete zde informace o všem důležitém a zajímavém.

S pozdravem Alena Kladivová

Náš kolektiv aktuálně tvoří 10 chlapců a 4 dívky.

Vážení rodiče,

kontrolujte, prosím, dětem batůžky, zda mají v nich vše, co mají mít (notýsek, penál s ořezanými pastelkami, tužkou, gumou a ořezávátkem) a nenosí do školy nevhodné věci a hračky. Dále pravidelně kontrolujte notýsek a případné sdělení podepište, abych věděla, že jste ho četli.

Pokud půjdeme na plavání nebo do divadla, na výstavu apod. a bude deštivé počasí, dejte prosím svému dítěti nepromokavou bundu nebo pláštěnku. NEDÁVEJTE JIM DEŠTNÍK.

Za příznivého počasí chodíme s dětmi ven na školní hřiště nebo na procházky v okolí školy. Pokud nechcete, aby si děti zašpinily kalhoty, ve kterých chodí do třídy, dejte jim s sebou tepláky nebo nepromokavé kalhoty na převlečení.

Děkuji.

Mgr. Alena Kladivová, DiS.

e-mail: pripravka.sovicky@volny.cz,

e-mail: akladivova@zsvybiralova.cz

SEKRETARIÁT ŠKOLY
Milena Kabeláčová tel.: 281 090 571, 281 911 335
e-mail: sekretariat@zsvybiralova.cz
na těchto číslech a e-mailu omlouvejte nepřítomnost dětí

REŽIM DNE

6.30 – 7.40 Školní družina.

7.40 – 8.55 Volné hry, jazykové chvilky, smyslové hry, zdravotní cvičení, didaktické řízené činnosti.

9.00 – 10.00 Poslech pohádek, dramatizace, komunikační dovednosti, logopedická cvičení, grafomotorická cvičení, AJ, svačina.

10.00 – 10.45 Výtvarné a pracovní činnosti, hudební průprava.

10.45 – 11.40 Pohybové činnosti, individuální činnosti, volné hry.

11.40 – 17.00 Oběd, školní družina

Režim dne je pouze orientační. Program je přizpůsoben možnostem dětí, je pevný, ale zároveň flexibilní, kdykoliv je možné přizpůsobit jej aktuálním potřebám dětí.

PLÁNOVANÉ AKCE

1. pololetí 2019 / 2020

22.10. 2019 úterý od 10h Kubula a Kuba Kubikula – divadlo GONG

22.11. 2019 pátek od 10h Birlibánova podivuhodná cesta – divadlo GONG

18.12. 2019 středa od 9h Vánoční koleda – divadlo GONG

PLAVÁNÍ

Plavecký výcvik se koná v plaveckém bazénu YMCA každý čtvrtek. Lekce trvá od 9.00h do 9.45h.

1. pololetí začíná 19. září 2019. Poslední hodina v 1. pololetí – 23. ledna 2020.

Odchod od školy v 7.45h,  návrat během 4. vyučovací hodiny.

V den plavání dejte dětem do batůžku:

• plavky (chlapci přiléhavé; dívky raději jednodílné)
  • ručník
  • všechny děti MUSÍ mít podepsanou koupací čepici (děti s delšími vlasy by měly mít gumovou - nepromokavou)
  • notýsek
  • kartičku na MHD
  • vhodnou svačinu
  • pití

NIC JINÉHO.

Všechny věci viditelně podepište.

Děti s dlouhými vlasy by je měly mít svázané.

POMŮCKY DO PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

Malý lehký batůžek – ideálně s pevnými zády (NE aktovku, tu nechte do 1. třídy):

• dóza (krabička) na svačinu
  • dobře uzavíratelná láhev (šroubovací)
  • obal na notýsek A6
  • desky formát A5 (zapínací na druk)
  • lehký penál s trojhrannou tužkou, trojhrannými pastelkami (stačí malá sada), gumou a ořezávátkem

Tělesná výchova:

• tepláky + mikina, tričko + kraťasy, tenisky (cvičky) se světlou podrážkou – vše v látkové tašce
  • švihadlo (správné délky) + míč (střední velikost, do ruky) – v látkovém sáčku

Výtvarná a pracovní výchova:

• ideálně nepromokavou zástěru (prodávají v Ikea) nebo starší pracovní košili (tričko)

Do třídy:

• polštářek (obyčejný, hladký bez provázků, ozdob apod.)
  • pevný plastový hrneček (děti budou pít ve třídě z něho, nikoliv z láhve)

Do šatny:

• přezůvky s bílou podrážkou, látkový sáček na přezůvky (zůstává v šatně)

Oblečení a obutí:

• běžné, ve kterém budou děti chodit na hřiště i na vycházky

Prosím, vše viditelně podepsané nebo jinak označené!